Çekici Camları

Camlar özellikle çekici gibi araçların içerisinde yer alan insanların dış ortamı rüzgar ve benzeri olumsuzluklardan rahatsız olmadan görebilmesini sağlamaktadır.

Buna bağlı olarak camlar kullanıldıkları alana göre yapısal farklılıklar göstermektedir. Örneğin çekici camları araca uygun olarak tasarlanmaktadır. Bununla birlikte herhangi bir kaza durumu yaşamasına karşılık özel bir üretim tekniğine sahiptir. Yaşanabilecek olası kazalarda çekici içerisinde bulunan insanın zarar görmemesi için camların özel olarak üretilmesi bir zorunluluktur.

Normal şartlarda bilinen camlar kırıldıkları zaman son derece kesin ve sivri parçalara ayrılırlar. Bu durum sıradan bir bardak kırılmasına dahi çok ciddi sonuçlara sebep olabilmektedir. Bu kırılma olayının herhangi bir çekicinin camında meydana gelmesi içerisinde bulunan insana ciddi bir şekilde zarar verebilir. İşte bu durum göz önüne bulundurularak özel bir üretim tekniği ile ortaya konan çekici camları kırıldıkları zaman sıradan camlar ile aynı etkiyi yaratmazlar.

Eğer bir çekicinin camı herhangi bir sebepten kırılır ya da patlarsa cam sivri ve zarar verici ufak parçalara ayrılmayacak şekilde dağılır. Bu camın üretim aşamasında kullanılan teknikler ile doğru orantılıdır. Bu yüzden çekicilere sıradan camlar ya da herhangi bir otomobil camı takılamaz. Eğer takılırsa oluşabilecek bir kaza durumunda aracın camlarında meydana gelebilecek bir patlama içeride bulunan insana ciddi zararlar verebilir. Cam kesiklerinin ne denli tehlikeli olabildiği göz önünde bulundurulduğu zaman mutlaka duruma uygun hareket edilmelidir.